© 2022
Gminny Ośrodek Kultury
w Olszewie-BorkachSprawdź nas:


Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Kontakt

12 maja 2023

Spotkanie autorskie z Panem Robertem Radzikiem

19 maja o godzinie 17:00 zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Panem Robertem Radzikiem, autorem książki "Walczyć jak nasi przodkowie". Spotkanie odbędzie się w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach.
O autorze:
Robert Radzik – urodzony w 1969 roku.
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Problematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. Od prawie dekady swoje indywidualne badania historyczne koncentruje na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym. Współpracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz kwartalnika „Wyklęci”. Autor książek: „Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW”; „Wnutriennicy czyli cena zdrady”, „Niezłomny major. Rzecz o Marianie Kozłowskim”; „Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu „Ciemnym”. W 2021 roku ukazał się monumentalny album jego autorstwa o Okręgu Białostockim NZW pt. „Naszym hasłem Bóg i Ojczyzna”. Najnowszą pozycją książkową jego autorstwa jest obszerny album fotografii i dokumentów Okręgu Północne Mazowsze NZW pt. „Walczyć jak nasi przodkowie”.
Żonaty, ojciec dwójki studentów. Pasjonat historii Polski ale również Francji oraz wybranych okresów starożytności i średniowiecza. Zapalony bibliofil, jest także miłośnikiem futbolu, kotów oraz podróży. Lubi prace w ogrodzie oraz storczyki.

POWRÓT