© 2022
Gminny Ośrodek Kultury
w Olszewie-Borkach

Sprawdź nas:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

01 września 2022

Dożynki Gminy Olszewo-Borki 2022 (fotorelacja)

Tradycyjnie ostatnia sobota sierpnia jest w naszej gminie czasem święta plonów. W tym dniu odbyły się Dożynki Gminne pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, która została odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach. Następnie korowód na czele z Orkiestrą OSP w Ostrołęce przeszedł z wieńcami na plac dożynkowy przy ul. Wyspiańskiego, gdzie Aneta Larent-Wójt Gminy Olszewo Borki przywitała przybyłych uczestników oraz gości.
Dziękujemy Wam drodzy rolnicy za całoroczny trud i za ciężką codzienną pracę. Za przywiązanie do ziemi, za poświęcenie i nieustanną troskę o jak najlepsze plony, z których my wszyscy korzystamy – mówiła Wójt Aneta Larent.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości nadszedł czas na wspólną zabawę i konkursy, takie jak: konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, turniej wsi czy zawody strongman. Wystąpił Zespół Folklorystyczny "Podsybka Kurpiowska" oraz Teatr Kultureska. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory i radość ze wspólnej zabawy.
Wydarzenie prowadził niezastąpiony konferansjer, kurpś z krwi i kości Cezary Kuczyński!
Zwieńczeniem święta plonów była cześć koncertowa, którą poprowadził Kuba Klym - konferansjer z Radio SuperNova. W tym roku na scenie wystąpili dla Was: B.R.O - Next Level, który zaprezentował m. in. swój najnowszy hit pod tytułem ,,Jeszcze będzie pięknie”. Następnie do wspólnej zabawy zaprosił JOKER oraz zespół Topky Official znany z hity tegorocznych wakacji ,,Jeden taniec jedna noc”. Miłym akcentem ze strony dziewczyn z zespołu TOPKY było zaproszenie na scenę dzieci do wspólnego występu. Najmłodsi nie kryli radości i zadowolenia z tego powodu. Na koniec zabawę taneczną poprowadził Lukaso.
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę. Zapraszamy za rok.
Dziękujemy sponsorom:
Minister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski
Bank Spółdzielczy w Brodnicy
Multi-Kom Andrzej Nakielski
Cukiernia domowa
Czesio Energetyki
Zakład Piekarsko Cukierniczy Grahamka
Stylizacja Paznokci Julia Kwiatkowka
Rada Gminy Olszewo-Borki
Patronat medialny:
Podziękowania dla:
Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej za zaangażowanie w organizację
Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach
Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach
Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
Dzielnicowych gminy Olszewo-Borki oraz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce
Wydarzenie współorganizowane oraz współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.