© 2022
Gminny Ośrodek Kultury
w Olszewie-Borkach

Sprawdź nas:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

31 sierpnia 2023

Dożynki Gminy Olszewo-Borki (fotorelacja)

Dożynki Gminy Olszewo-Borki 2023 przeszły do historii jako czas radosnej zabawy z okazji zakończonych żniw!
W ubiegłą sobotę hucznie obchodziliśmy święto plonów, które swoim patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, która została odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach. Następnie barwny korowód przeszedł na plac dożynkowy przy ul. Wyspiańskiego, gdzie Aneta Larent-Wójt Gminy Olszewo Borki przywitała przybyłych uczestników oraz gości.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości nadszedł czas na wspólną zabawę i konkursy, takie jak: konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, turniej wsi, powiatowy turniej KGW czy zawody strongman, które poprowadził Waldemar Andrzej Nol. Na scenie wystąpili: Kapela "Kurpianka" z Kadzidła, animatorki z Animacje Fascynacje - animacje dla dzieci z programem dla najmłodszych, Piotr Pręgowski z show muzyczno-kabaretowym, podopieczni Dzienny Dom ,,Senior+" w Olszewie-Borkach oraz laureaci V Konkursu Wokalnego "Śpiewający Powiat".
Wydarzenie prowadził niezastąpiony konferansjer, kurpś z krwi i kości Czarek Kuczyński!!!
Zwieńczeniem święta plonów była cześć koncertowa, którą poprowadził Piotr Jachim - konferansjer z Radio SuperNova. W tym roku na scenie wystąpili dla Was: Łukasz Zagrobelny, Łobuzy, Zespół Spontan oraz Szalone Gitary - przeboje Czerwonych Gitar.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas!
Dziękujemy również sponsorom wydarzenia:
Senator RP Robert Mamątow
Bank Spółdzielczy w Brodnicy
Firma drogowo budowlana AMSTONE
Firma M.Bonus Michał Bonus
Best-Office Ostrołęka
Zakład Piekarsko Cukierniczy Grahamka
Agencja reklamowa K&M Designs
Automax Mechanika Pojazdowa
Patronat medialny: Radio SuperNova, portal eOstroleka.pl
Podziękowania dla:
Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej za zaangażowanie w organizację
Dziennego Domu Senior+ w Olszewie-Borkach
Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Śds Nowa Wieś
Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach
Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach
Dzielnicowych gminy Olszewo-Borki oraz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Policja Ostrołęka
Druhów strażaków z jednostek OSP gminy Olszewo-Borki
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z oficjalnej części wydarzenia!
Zdjęcia: Łukasz Małyszka