Ferie z GOK już za nami!

W okresie od 17 do 21 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się wydarzenia i zajęcia zorganizowane w ramach Ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Olszewie-Borkach. Z oferty skorzystały dzieci i młodzież z terenu gminy Olszewo-Borki.

Jednymi z zajęć były warsztaty teatralne, które poprowadziła Katarzyna Gałązka. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił aktorskich i oswoić się z odtwarzaniem ról poprzez różnorodne ćwiczenia oraz zabawę. Nie zabrakło również rozwijania wyobraźni pomocnej w kreowaniu postaci. Dzieci przygotowywały etiudy wcielając się w różne role. Mając określone okoliczności lub postać miały za zadanie zaprezentować krótką scenkę z użyciem wybranego rekwizytu. Wszystkie ćwiczenia miały na celu stymulowanie kreatywności i pobudzanie dziecięcej ciekawości i uważności na otaczający nas świat.

W dniu 18 lutego odbył się Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Olszewo-Borki. Po długich i zaciętych rozgrywkach zostali wyłonieni zwycięzcy: w kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajął Mateusz Jastrzębski, w kategorii klas V-VIII zwyciężył Przemysław Żebrowski. Wszyscy zawodnicy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia oraz stoickim spokojem, który w warcabach jest bardzo przydatny. Podczas przerw w rozgrywkach naszym warcabistom towarzyszyła Pani Wójt Aneta Larent, która próbowała swoich sił z naszymi mistrzami! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki od Gminnego Ośrodka Kultury. Dziękujemy za udział i gratulujemy zawodnikom!

Kolejną atrakcją ferii było karaoke, które miało miejsce w czwartek 20 lutego i zgromadziło zarówno tych młodszych jak i starszych miłośników śpiewania. Po raz kolejny okazało się, że gmina Olszewo-Borki śpiewem stoi, można było bowiem posłuchać wielu ciekawych głosów i przy tym świetnie się bawić!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Ferii z GOK!

Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Olszewo-Borki

Karaoke